Pusta rzeka.

Wszystko przygotowane. Wszystko według nowych zasad. Połowa lutego darzy wiosennym ciepłem. Czy aby to już wiosna ? Brak śniegu to nie wszystko. Prawdziwych oznak wiosny jeszcze nie słyszałem. Czyli sikory siedzą cicho. Czasem tylko, z nienacka chrapliwie odezwał się kruk. Woda dość klarowna, niska, a nawet bardzo niska. Gdyby były tu pstrągi byłyby bardzo łatwe do złowienia. Na to jednak chyba jeszcze przyjdzie nam wszystkim troszkę poczekać.

Dziś przede wszystkim chciałem wypróbować nowe uzbrojenie swoich woblerów. Siekowa Igła tracąc tylną kotwiczkę straciła nieco ze swojego jadu. Z pewnością jest to na plus jeżeli chodzi o odporność na zaczepy. Przez taki prosty zabieg czepliwość woblera spadła o całe 50% ! ;) Grunt, że nie odbiło się to na pracy woblera. Zastosowałem bez zadziorową kotwiczkę VMC, o numer większą niż firmowa. Działa !

Kilkanaście rzutów w pustą wodę wystarczyło. Zajęłem się zdjęciami, a bardziej testowaniem aparatu.
Hmm.... jeszcze wiele nauki przede mną ! Jest tych opcji od świętego Jakuba !

Nad rzeką spotkałem wędkarza z rodzinką. Oni też na spacer tylko, że bez wędkowy. Miłe towarzystwo. Troszkę pogadaliśmy na "nasze" tematy. Miły przerywnik.
Dziś pierwszy chyba raz w historii wędka wyraźnie przeszkadzała mi w łowieniu ! :) Coś niesamowitego. Może jednak całkiem inaczej jeździ się nad pustą rzekę !?

4 komentarze:

 1. Chwalę sobie VMC. Jest taki model predator, rozmiar 4 idealnie pasuje do plażowych smakołyków. Fajne są, nie rdzewieją, i się nie tępią. Bardzo lubię też Ownery, są mega lekkie, ostre, ale niestety jeden większy zaczep i kotwica do wymiany. Zrezygnowałem z Gamaków, jednego dnia mi spadły trzy srebrniaki i już więcej nie zagościły na moich kółkach.

  Co do zdjęć, to fotografia rzecz ciekawa, sam zacząłem przywiązywać do niej więcej uwagi w pryzmacie wypraw wędkarskich. ; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa rzecz się stała z Mustadem. To kiedyś była przecież klasa sama dla siebie. Pamiętam jeszcze czasy, gdy Mustady należało sobie w sklepie "zaklepać" ! :))

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Panasonic Lumix LX 7 daje radę ! ;)

   Usuń