Susza....

 Zawsze wybierając się na pstrągi jestem skazany na ich poszukiwanie. W tym momencie oprócz pstrągów, a może bardziej niż pstrągów muszę szukać samej wody ! Susza jest ogromna. Poziom górskich rzek opadł znacznie. Bardzo wysokie temperatury i brak opadów sprawiły, że wodę odnaleźć można tylko w najgłębszych rzecznych dołach. Ciekawe co stało się z samymi pstrągami. Są bowiem odcinki gdzie nie widać ich w ogóle. Wszędzie pustka...

 W jakimś stopniu lepiej jest w miejscach gdzie występują duże ilości źródeł, z których to rzeka jest stale zasilana zimną wodą. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie zapowiada się w najbliższym czasie na opady deszczu. Zapewne zakończenie pstrągowego sezonu będzie ciężkie do wykonania. Muszę szukać dalej. Szukać miejsc z wodą. Najlepiej na bezludziu. Wykonalne ?
Zobaczymy....

 W końcu gdzieś wypadałoby zakończyć ten tragiczny sezon.


6 komentarzy:

 1. Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w Krople Beskidu. Wlej z dwa litry w interesujący Ciebie odcinek rzeki i do dzieła ; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest wiele takich miejsc gdzie byłoby to jak najbardziej sensowne. :)
   Muszę jednak poszukać innego kawałka potoku na tą chwilę. Może coś się uda odnaleźć przed końcem sierpnia. Choć i tak wielkiego sensu tych poszukiwań po prostu nie ma.

   Usuń
 2. Sorry to hear about the drought Tom. We've had a lot of strange weather patterns this past year, especially in California where the drought is terrible. I hope you get some needed rain soon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. So far all we have to pray for rain. Water is needed ground. In our forecasts are pessimistic on this issue.

   Usuń
 3. Też się zastanawiam gdzie zakończyć sezon.... przyzwoitym czterdziestakiem....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No...... dasz radę. Nic tylko jechać ! Żyjesz w krainie miodem i mlekiem płynącej. :)

   Usuń