Woblery "Siek-M"

Mogę w końcu napisać kilka słów o woblerach Siek-M. W każdym razie o modelach, których używam osobiście od wielu, wielu lat.  Pretekst jest dobry. Nowa dostawa zapełniła moje pudełeczka ! Siek-M to bardzo dobre woblery na każdą rybę. Mnogość modeli i barw jest przeogromna, ja jednak polubiłem jedno malowanie ponad wszystkie ! Trzymam się tego jak tonący brzytwy ! :) Oczywiście Sieki występują w wersji pływającej, tonącej i zerowej.

Siek-M Uklejka 5cm w wersji pływającej to mój podstawowy i ulubiony model pstrągowy. Stosowany przeze mnie na rzekach o spokojniejszej wodzie, gdzie nurt nie szaleje. Na rzeczce pstrągowej jest to przynęta całoroczna. Oczywiście jest to wobler uniwersalny ! Jak również jestem z nim najbardziej związany sentymentalnie !

Siek-M Kat 4,5cm to mój uzupełniający wobler do modelu Siek-M Uklejka 5cm. Na pstrągach najskuteczniejszy w okresie tarła cierników ! Może stąd nazwa !? Dodatkowo jest to wobler niezastąpiony przy łowieniu kleni. Wielkość wody nie ma znaczenia.  Siek Kat to w sumie bardziej wobler kleniowy jak pstrągowy patrząc przekrojowo na cały mój sezon.

Siek-M Stynka 4cm to również woblerek na klenia. Jednak do grona poławianych ryb dołącza jaź i okonie. Na tonące Stynki łowiłem kiedyś piękne brzany na Sanie ! Stynka była na brzanach nie do pobicia ! Bardzo fajnie łowi się na ten model w malowaniu na - klasyczną uklejkę. Perłowo - czarna rybka jest bardzo skuteczna !

Siek-M Bzyk-M 3,5cm. To dla mnie wobler legenda ! Klenie, jazie, okonie ! Co ciekawe szczupaki i sandacze ! Płytko pracujący kiler ! Bardzo lubię łowić na ten model Sieka również w malowaniu czarnym ze złotymi pionowymi paseczkami ! Coś niesamowitego. Po prostu bardzo lubię sobie poBzykać ! :) Zwłaszcza w cieplejszych porach roku !

Siek-M Ukleja Igła 5,5cm obok Bzyka 3,5cm to mój najbardziej uniwersalny wobler. Siek Igła 5,5cm sprawdza mi się na pstrągach na szybkiej i bardzo szybkiej wodzie ! Wspaniale trzyma się nurtu. Co ciekawe jest to bardzo dobry wobler boleniowy ! Oczywiście nie łowimy ekspresowo, a wręcz flegmatycznie. Ciche napłynięcie tego woblera w stado uklejek, którymi interesuje się boleń praktyczne zapewnia branie. Należy jednak pamiętać o maskowaniu własnej aparycji, gdyż Igła nie jest super lotnikiem. Zwłaszcza w wersji pływającej.

Siek-M Ukleja Igła 6,3cm to wobler z przeznaczeniem na nocne łowienie sandaczy na opaskach, jak i innych ryb przebywających w rejonach płytszej wody. Oczywiście używam go w dzień. :) Bardzo dobry, uniwersalny, dość dobry lotnik ! Większy brat Igły 5,5cm. Jak ma się troszeczkę szczęścia i trafi się na dobre żerowanie okoni to wobler ten robi niesamowitą robotę !

Siek-M Ukleja 6,5cm to model uzupełniający do modelu Ukleja Igła 6,3cm. Dodatkowo świetnie łowi mi się na ten wobler szczupaki ! Pracuje gram szerzej niż Igła. Bardziej dostojnie ! :)
Patrząc na zawartość moich woblerowych pudełek, a zwłaszcza na kolorystykę moich ulubionych przynęt to pewnym jest, że dla wielu wieje po prostu nudą ! :) Błąd ! Łowi się....  :)

2 komentarze:

 1. mam swoje Siek-a ... wiesz jakiego. Faktycznie killer'y na pstrągach.
  Może czas uzupełnić pudełka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten Twój to już klasyk ! Jednak jest sporo nowych, ciekawych modeli Sieków. Warto coś dobrać do pudełek na nowy sezon ! :)

   Usuń